You are here: Anasayfa HEDEFİMİZ

H E D E F İ M İ Z

Bilindiği gibi, bölgemizde iki büyük ülke, İran ile Türkiye; tarihi, kültürü ve ekonomik ortak geçmiş sahibi olarak dünyanın en önemli ve hassas noktasında, Doğunun batıya köprü olduğu topraklarda buluşmuşlardır. Ayrıca, geçmiş çağlarda faaliyette olan İpek Yolu da bu bölgenin sadece bu çağda önemli olmadığını vurgulamaktadır. Bugün dünya artık tek kutupluluktan çıkmış, ekonomik çok kutupluluk, hızla yayılmaktadır.

 İran ve Türkiye’nin elinde bulunan imkanlar ve potansiyellerin birbiriyle buluşması bölgede yeni bir kutbun ortaya çıkması sonucunu doğuracaktır. Günümüzde iki ülke arasında ticari ve ekonomik protokollerin imzası ve ayrıca iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolardan 30 milyar dolara çıkartılması kararı, hedefin doğru adres olduğunu gösterecektir. Bu hedefe ulaşmak; sadece protokollerin imzası değil, belki ve öncelikle bu alanda hukuki ve ticari alt yapının hazırlanması ile mümkün olacaktır.

Dediğimiz gibi, bu hedefe ulaşma yolunda; büyük ölçüde iki ülkenin iş adamları, ticari firmaları ve şirketleri rol alacaktır. Bu arada, işi kolaylaştırmak ve güven tesis etmek için uluslararası hukuki ve ticari müesseseler de önem taşıyacaktır. ‘’Avrasya Ticari ve Mali Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.’’; 2010 yılında iki ülkeden gelen ve Hukuki, Ticari, Mali alanlarda uzmanlaşmış kadrolarıyla faaliyetine resmen başlamıştır. İlk aşamada İran ve Türkiye’de büro açarak iki ülke iş adamları ve şirketlerine ve de karşılıklı olarak her iki ülke vatandaşlarına; tüm hukuki, ticari, mali problemlerinde hizmet vermekte olan firmamızın faaliyeti ileride tüm AVRASYA ÜLKELERİ’ni kapsayacaktır.

 

üye girisi